• IBUK Libra - poleca się na Tydzień czytania e-booków

• Tydzień czytania e-książek 2022 z IBUKIEM Librą

Zapraszamy do korzystania z oferty e-książek w naszej bibliotece w ramach kolejnej edycji święta, które w tym roku rozpoczyna się 6 marca i potrwa do 12 marca. Z tej okazji przygotowaliśmy dla czytelników IBUK Libra pakiet dodatkowych publikacji z następujących kategorii:

Literatura kobieca, Literatura popularnonaukowa, Poradniki.

Ponadto dostęp do trzech najczęściej czytanych w tym okresie publikacji z ww. kategorii zostanie przedłużony do końca marca br.

Nasza biblioteka od 2022 roku udostępnia czytelnikom setki publikacji, do których dostęp można mieć 24 godziny przez 7 dni w tygodniu. Tydzień czytania e-booków to świetny powód do sięgnięcia po publikacje elektroniczne.

• Finał XXI Powiatowego Konkursu Czytelniczego

• Finał XXI Powiatowego Konkursu Czytelniczego "Po to przecież jestem, żebyś mnie ujął w dłonie i czytał".

Laureatami Konkursu Czytelniczego zorganizowanego wraz z Biblioteką Zespołu Szkół w Pustyni zostali:

- Maja Droszcz - Szkoła Podstawowa w Latoszynie

- Maja Misiaszek - Szkoła Podstawowa w Korzeniowie

- Bartłomiej Jachimiec - Szkoła Podstawowa w Żyrakowie

- Michalina Kubik - Szkoła Podstawowa nr 4 w Dębicy

- Julia Lewandowska - Szkoła Podstawowa nr 4 w Dębicy

- Mikołaj Perełka - Szkoła Podstawowa nr 10 w Dębicy

Gratulujemy laureatom!

• Komunikat

• W związku z przeprowadzką na ul. Cmentarną 1 (budynek byłego Gimnazjum nr 1) od poniedziałku 15.02.2021 biblioteka będzie nieczynna.

Termin zwrotu książek zostanie automatycznie przedłużony.

O otwarciu biblioteki poinformujemy na naszej stronie oraz e-mailowo.

• Komunikat

• W związku z obostrzeniami wprowadzonymi przez premiera i rekomendacją Biblioteki Narodowej od soboty 7 listopada do 29 listopada 2020 Biblioteka Pedagogiczna w Dębicy będzie zamknięta.

Na czas zamknięcia biblioteki terminy wypożyczonych materiałów bibliotecznych zostają przedłużone.

• Godziny pracy w okresie wakacyjnym

• W dniach od 29 czerwca do 31 sierpnia 2020 Biblioteka Pedagogiczna czynna jest w następujących godzinach:

Poniedziałek - 9.00-15.00

Wtorek - 9.00-15.00

Środa - 9.00-14.00

Czwartek - 9.00-15.00

Piątek - 9.00-15.00

Sobota - Nieczynne

• Informacje dla Czytelników

• W warunkach zniesionych rządowych obostrzeń Biblioteka Pedagogiczna w Dębicy będzie funkcjonowała według następujących zasad:

1. Czytelnik ma obowiązek zasłonięcia nosa i ust maseczką. Zalecane jest również posiadanie rękawiczek.
            2. Czytelnicy będą obsługiwani pojedynczo tzn. przy stanowisku bibliotekarza może przebywać tylko jedna osoba.
            3. Ograniczeniu podlega wolny dostęp do księgozbioru, wszystkie książki podawać będzie bibliotekarz.
            4. Zaleca się zamawianie książek przez: katalog OPAC, telefon, drogą mailową.
            5. Oddawane książki podlegają 5-dniowej kwarantannie.
            6. Brak możliwości korzystania z Czytelni.
          • Komunikat

• W chwili obecnej przygotowujemy się do uruchomienia bezpiecznych odwiedzin w naszej Bibliotece.

Biblioteka zostanie otwarta dla czytelników z dniem 14 maja 2020 roku.